2.06.2015

Poprawiamy fabrykę

XT nabiera charakteru 
Yamaha XT660R to bardzo ciekawy motocykl, jednak według mnie w jego oryginalnej, podstawowej wersji brakuje mu trochę charakteru. Trzeba więc było dodać kilka elementów, które sprawią, że będzie to rasowe enduro do podróżowania na dłuższych trasach, a także kilka takich, które po prostu poprawią jego wygląd.
Gmole od forumowego kolegi Arkadiusa znakomicie zabezpieczają silnik oraz pompę wody w razie upadku. 


Trafiony w śmiesznych pieniądzach bagażnik umożliwia zamocowanie bagażu na dalszą podróż.


Metalowe podnóżki enduro poprawiają bezpieczeństwo jazdy w trakcie przemykania po bezdrożach, znakomicie trzymając podeszwę buta, również wtedy kiedy wszystko jest mokre lub uwalone błotem. 


Handbary Acerbis Rally Pro chronią dłonie przed uderzeniami w gałęzie a także klamki przed złamaniem w trakcie wywrotki. 


W tym wypadku od przerwania jazdy możę też uchronić akcesoryjna, łamana dźwignia zmiany biegów. 


Podgrzewane manetki Oxford Adventure zapewniają ciepło dłoniom w niekorzystnych warunkach atmosferycznych (w Transalpie nieraz ratowały morale). 


Gniazdo 12V pozwala na podłączenie nawigacji czy ładowanie telefonu, kamery bądź aparatu.


Kierownica typu fatbar Leoshi wraz z podwyższeniem poprawia komfort jazdy, szczególnie na stojąco.
Akcesoryjne krótkie i regulowane klamki to gadżet miły dla oka, dzięki któremu jednak obsługa hamulca i sprzęgła staje się też wygodniejsza.Ledowa tylna lampa DRC, wymagała przeróbki nadkola, zmieniła więc wygląd motocykla, a przy okazji wraz z ledowymi kierunkowskazami gwarantuje niższy pobór mocy. Kierunki wymagały również zmiany przerywacza.
Po takich przeróbkach Yamaha nabrała właściwego dla prawdziwego enduro charakteru. Nie jest to jednak koniec modyfikacji. W planach jest jeszcze kilka zmian,w tym również całkiem poważnych. Ale na to jest jeszcze czas.

Przy poprawianiu fabryki nieoceniona była rola Jeiviego - dzięki Mistrzu!!

4 komentarze:

 1. czemu zmieniałeś przerywacz.? Nie lepiej było w czadzić w oryginalny przerywacz opornik za 1,30 zł? ( rozumiem, ze zmieniłeś zeby okres ( miganie ) przerywacza był prawidłowy. A moze sie nie da takiegoczegoś zrobić ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmieniłem przerywacz bo to było szybkie i proste rozwiązanie, a i cenowo do przyjęcia. No i dziala wszystko dzięki temu jak należy :)

   Usuń
  2. mam w planach wymienić tylną lampę w podobny sposób jednak tylna lampa odchodzi wraz z całym nadkolem... jak ty to zrobiłeś ? :D PS:Świetnie zrobiłeś xt'ka ;)

   Usuń
  3. Dzięki!!
   No niestety nadkole trzeba obciąć a lampę zamontować do metalowego wspornika, który trzeba gdzieś wyciąć. Pewnie da się to zrobić inaczej ale ja akurat korzystałem z forumowych porad. Zajrzyj tu:
   http://xt660.pl/viewtopic.php?t=52&highlight=drc

   Usuń